Usuwanie tatuażu, czy naprawdę to jedyna droga? Nie, czyli dlaczego Nie Warto Usuwać Tatuażu Laserem!

Tatuaże są coraz bardziej popularne, stanowiąc ważną część ekspresji dla wielu ludzi, a co z usuwanie m tatuażu? Z różnych przyczyn, niektórzy z nas z czasem mogą poczuć potrzebę usunięcia lub zmienienia swojego tatuażu. Główną metodą usuwania tatuażu jest obecnie technologia laserowa, jednak czy jest to naprawdę najlepsza opcja? Poniżej prezentujemy kilka powodów, dla których warto zastanowić się nad alternatywnym podejściem – zakryciem starego tatuażu nowym.

Czy usuwanie tatuażu boli?

Procedura usuwania tatuażu laserem jest często opisywana jako piekielnie bolesna, bardziej niż sama procedura tatuowania. Wielu pacjentów porównuje uczucie do ciągłego przypalania rozgrzanym do czerwoności przedmiotem. Chociaż znieczulenie miejscowe jest dostępne to jednak ogromne gorąco lasera dociera głębiej w warstwy skóry niż maść zewnętrznie potrafi ją znieczulić. Ból i dyskomfort mogą utrzymywać się przez pewien czas nawet po zabiegu.

Ile kosztuje usuwanie tatuażu laserem? Czyli koszty.

Usuwanie tatuażu laserem jest drogie. Średnie ceny wahają się od 200 do nawet 800zł za jedną sesję przy czym przygotuj się, że na jednej sesji się nie skończy. Właściwie często po jednej sesji efekt jest bardzo słaby. Zazwyczaj do efektów bliżej zadowalających potrzeba od 4 do 10 sesji, a zdarza się więcej, czyli średnio musisz liczyć na koszt kilku tysięcy złotych! Zależnie od rozmiaru, koloru i wieku tatuażu. Zakrycie starego tatuażu nowym jest znacznie tańsze, ponieważ zwykle wymaga jednej lub dwóch sesji. Np. poniżej wielki stary nieudany tatuaż na nodze, który zakryliśmy kotkiem, jedna sesja i koszt około 1700zł.

tatuaż cover up pantera tribal
tatuaż damski na nodze zakrycie tatuażu kot geometria

Ile trwa usuwanie tatuażu?

Usuwanie tatuażu laserem to proces, który wymaga czasu. Dosyć dużo czasu. Wiemy już, że usunięcie tatuażu to duża liczba sesji. Każde spotkanie z laserem to dla skóry ogromne uszkodzenia. Między sesjami potrzebny jest czas na regenerację skóry, co może oznaczać miesiące lub nawet lata, zanim tatuaż zostanie całkowicie usunięty.

Czy usuwanie tatuażu ma efekty uboczne?

Mimo postępów w technologii laserowej, istnieje ryzyko powikłań, takich jak blizny, dyskoloracje skóry, uszkodzenia czucia, czy nawet oparzenia. Te problemy są bardzo częste, gdyż osoby korzystające z lasera odbywają przeszkolenie na zasadzie filmu z youtuba lub krótkiego wprowadzenia od handlarza. Wiemy o czym mówimy, niejednokrotnie proponowano nam zakup sprzętu do usuwania i z ciekawości udawaliśmy wstępnie zainteresowanych. W każdym przypadku laser był najtańszym chińskim dziadostwem, a na pytanie o jego obsługę dostawaliśmy odpowiedź, że osoba która nam go przywiezie pokaże nam do czego służą przyciski. Super, a znajomość skóry, reakcji na niektóre ustawienia i przede wszystkim odpowiednie dopasowanie ustawień do konkretnego tatuażu, miejsca oraz skóry?

Czy można usunąć tatuaż tak, aby całkowicie zniknął?

Nawet po wielu sesjach laserowych, tatuaż może nie zostać całkowicie usunięty. Może pozostać cień lub blada wersja oryginalnego tatuażu. Ponadto nie wszystkie kolory tatuażu są łatwo usuwane laserem – niektóre barwniki, szczególnie jasne kolory, mogą być trudne do całkowitego usunięcia.

Na co zwrócić uwagę, jeżeli zdecyduje się na usuwanie tatuażu?

Przede wszystkim zapytaj dokładnie o model lasera (sprzętu), jaki będzie użyty do usuwania Twojego tatuażu. W dzisiejszych czasach wpisanie modelu w wyszukiwarce i sprawdzenie jego ceny oraz recenzji jest banalnie proste. Dzięki temu będziesz wiedział, czy sprzęt jest tanim chińczykiem, czy drogą maszyną z odpowiednią mocą, ustawieniami i przede wszystkim dodatkowym chłodzeniem na skórę, co mocno pomoże Ci przetrwać ból i dyskomfort.

Po drugie poproś o certyfikat odbytego szkolenia przez osobę, która będzie wykonywała Ci zabieg. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zajmie się tym profesjonalista, który najpierw dokładnie zbada Twój tatuaż, skórę, przeprowadzi wywiad i dobierze najlepsze ustawienia lasera. Dzięki temu znacznie ograniczysz ilość sesji oraz możliwe, że samo usuwanie tatuażu nie będzie aż tak bolesne łącząc wiedzę i doświadczenie z odpowiednim, dobrym sprzętem.

Zakrycie starego tatuażu – tańsza i bardziej satysfakcjonująca opcja, dlaczego?

  • Ekspresja i kreatywność:

Zakrycie starego tatuażu daje możliwość wyrażenia siebie w nowy sposób. Pamiętaj, że praktycznie zawsze, niezależnie od skomplikowania Twojego starego tatuażu, który chcesz zakryć, możemy przygotować dla Ciebie praktycznie dowolny wzór. Wystarczy nam opis tego co byś chciał lub wskazówka np. postać z filmu, kosmos. A my przygotujemy coś ekstra.

  • Mniejszy ból:

Proces tatuowania jest mniej bolesny niż usuwanie tatuażu laserem.

  • Szybsze rezultaty:

Zakrycie tatuażu wymaga znacznie mniej czasu niż proces usuwania laserem. Zamiast wielu sesji i długiego czasu oczekiwania na rezultaty, możesz mieć nowy tatuaż w ciągu, zazwyczaj, jednej wizyty w salonie.

  • Koszt:

Jak już wcześniej wspominaliśmy, zakrycie tatuażu jest znacznie tańszą opcją niż laserowe usuwanie tatuażu.

  • Mniej ryzykowne:

Tatuowanie, podobnie jak każdy inwazyjny zabieg, wiąże się z ryzykiem, ale jest ono niższe niż w przypadku usuwania tatuażu laserem. Dodatkowo zawsze możesz liczyć u nas na darmową poprawkę.

Podsumowując. Zakrycie starego tatuażu nowym jest często tańszą, mniej bolesną i bardziej satysfakcjonującą opcją. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą swojego tatuażu, warto rozważyć zakrycie go nowym wzorem zamiast drogiej i bolesnej procedury laserowej. Poniżej jeszcze kilka przykładów naszych prac, które były tak zwanym coverem.

tatuaż męski na nodze zakrycie tatuażu smok kolorowy

Jeżeli uważasz, że warto to udostępnij:

#He3Tatuażyk