Oto ogólne wytyczne dotyczące kąpieli po wykonaniu tatuażu:
Dbanie o higienę nie jest przeciwskazaniem o ile nie zanurzasz tatuaż pod wodę na dłuższą chwilę. Dlatego najlepiej myć się pod prysznicem, który jest całkowicie obojętny dla skóry. Krople które uderzają o skórę dają zawsze mikro sekundy skórze na złapanie „oddechu”, przez co nie doprowadzimy do zbytniego przemoczenia tatuażu. Należy za to pamiętać, aby unikać gorącej wody lub zbyt zimnej. Zarówno zbyt duża temperatura jak i zbyt niska mogą powodować nieprzyjemne odczucie oraz nieznacznie wydłużą czas gojenia.
Pamiętaj, że najczęściej cena tatuażu zależy od ilości klientów w danym studio. Jeżeli studio dla przykładu ma zapisy na pół roku w przód – uwierz mi, w 9/10 przypadków wykorzystają ten fakt, żeby cena była z kosmosu – bo co im szkodzi. Stąd fakt otwierania się tylu studiów tatuażu – Janusze biznesu, nie raz słyszeliśmy w środowisku tatuatorów jak ktoś mówił, że wybrał ten zawód bo to łatwy szybki pieniądz. Prawda jest taka, że ani nie łatwy, ani nie szybki. Wśród „artystów”, którzy mogą nawet znać się na robocie i robić świetne tatuaże, ale… Nie wiedzą czym jest skóra, jak biologicznie działa proces gojenia się ran i regeneracji komórek, dlatego może powtarzać niewłaściwe informacje, które sam gdzieś usłyszał, bez ich zrozumienia i poddania sprawdzeniu – pamiętaj o tym!
Ostrożne osuszanie: Po kąpieli ważne jest ostrożne osuszenie tatuażu, używając miękkiego ręcznika. Nie pocieraj zbyt mocno, aby uniknąć podrażnienia. Najlepiej do tego celu użyć ręczników kuchennych.
https://he3tatuazyk.pl/artykuly/jak-dbac-o-tatuaz
Po jakim czasie od zrobienia tatuażu można się kąpać?