Ile dni smarować tatuaż?

Czas, przez jaki należy smarować tatuaż, zazwyczaj do kilku tygodni.
https://he3tatuazyk.pl/artykuly/jak-dbac-o-tatuaz

Oto ogólne wytyczne dotyczące smarowania tatuażu:

Pierwsze kilka dni: W pierwszych dniach po wykonaniu tatuażu, zazwyczaj przez 3-7 dni, zaleca się regularne smarowanie tatuażu specjalnym kremem do tatuażu lub maścią. Często jest to około 2-4 razy dziennie. Kremy te często zawierają składniki nawilżające i łagodzące, które pomagają w procesie gojenia się.

Późniejszy okres: Po upływie pierwszych kilku dni można nadal stosować krem do tatuażu, ale częstotliwość może być zmniejszona w miarę poprawy gojenia się skóry. Niektórzy tatuatorzy zalecają smarowanie przez co najmniej dwa tygodnie, a inni mogą sugerować dłuższy okres, nawet do kilku tygodni.

Ocena skóry: Bardzo istotne jest, aby ocenić, jak skóra reaguje na proces gojenia się. Jeśli skóra jest sucha, zaczerwieniona lub podrażniona, może być konieczne dłuższe smarowanie. Z kolei, jeśli skóra jest już dobrze zagojona, nadmiar kremu może być zbędny.

Unikanie przesadnego smarowania: Ważne jest, aby nie przesadzać z ilością używanego kremu. Zbyt duża ilość może prowadzić do nadmiernego nawilżenia, co również może być niekorzystne.

Stosowanie odpowiednich produktów: Używaj tylko produktów do pielęgnacji tatuażu zaleconych przez tatuażystę. Unikaj używania substancji chemicznych, które nie są przeznaczone specjalnie do pielęgnacji świeżego tatuażu.

Pamiętaj, aby zawsze umyć ręce przed aplikacją kremu, aby uniknąć wprowadzenia bakterii na świeżo wytatuowaną skórę.

Pamiętaj, że najczęściej cena tatuażu zależy od ilości klientów w danym studio. Jeżeli studio dla przykładu ma zapisy na pół roku w przód – uwierz mi, w 9/10 przypadków wykorzystają ten fakt, żeby cena była z kosmosu – bo co im szkodzi. Stąd fakt otwierania się tylu studiów tatuażu – Janusze biznesu, nie raz słyszeliśmy w środowisku tatuatorów jak ktoś mówił, że wybrał ten zawód bo to łatwy szybki pieniądz. Prawda jest taka, że ani nie łatwy, ani nie szybki. Wśród „artystów”, którzy mogą nawet znać się na robocie i robić świetne tatuaże, ale… Nie wiedzą czym jest skóra, jak biologicznie działa proces gojenia się ran i regeneracji komórek, dlatego może powtarzać niewłaściwe informacje, które sam gdzieś usłyszał, bez ich zrozumienia i poddania sprawdzeniu – pamiętaj o tym!